Coppa Italia: Atalanta iz Napulja nosi 0:0

Matej Kačan • srijeda, 03.02.2021.

U prvom susretu drugog polufinalnog para Coppa Italije, Napoli i Atalanta su na stadionu Diega Armanda Maradone u Napulju odigrali bez pogodaka...

Drugi polufinale Coppa Italije između Napolija i Atalante nije ponudio pogotke u prvom susretu. Na Maradoninom stadionu u Napulju je domaćin zauzeo dobru startnu poziciju za uzvrat u kojem mu paše svaki remi s golovima nakon što pogodaka nije bilo.

Atalanta je bila bolja momčad, imala je više napada i udaraca, ali je konkretniju šansu imala tek u 22. minuti kad je Luis Muriel pucao točno u vratara. Osim toga, disciplinirani Napoli je napravio jako dobar posao u neutraliziranju protivnika.

S druge strane, Lorenzo Insigne je imao priliku u osmoj minuti kad je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, a u 44. je Diego Demme zamalo promašio vrata. U drugom poluvremenu nije bilo izrazitih šansi i 0:0 je realan rezultat.

Što se hrvatskih nogometaša tiče, Mario Pašalić je ušao u igru u 73. minuti, dok je Boško Šutalo propustio susret zbog ozljede gležnja.