Barcelona
Barcelona 5:1 Deportivo Alaves

Barcelona zabila pet komada Alavesu, dominirali Trincao i Messi

Matej Kačan • subota, 13.02.2021.

Nogometaši Barcelone nastavljaju sa svojom sjajnom formom. Niz pobjeda produžio se za još jednu uvjerljivim slavljem od 5:1 protiv Alavesa...

U 23. kolu La Lige je Barcelona nastavila sa svojom sjajnom formom. Rubrike posljednjih utakmica pune samo zelene kućice uzastopnih pobjeda i Barcelona dijeli drugo mjesto s Real Madridom, a najnovija je pobjeda stigla na uvjerljiv način protiv Alavesa.

16. momčad lige nije bila težak zalogaj za Katalonce za koje je dominirao Trincao. Portugalac koji je stigao iz Brage je u zadnje vrijeme proigrao, a s dva pogotka večeras je stigao do brojke od tri u ligi, sve u posljednjim utakmicama.

Baš je Trincao u 29. doveo Barcelonu u vodstvo na dodavanje Ilaixa Moribe, dok je poništen pogodak Lea Messija u 36. nadoknadio sam u prvoj minuti nadoknade sjajnim slalomom i završnicom od stative u mrežu. U drugom poluvremenu je dašak nade Alavesu ponudio Rioja u 57., ali su Trincao i Messi to brzo ugasili.

Prvo je Argentinac asistirao Trincau za gol u 74. i 3:1, a onda je sam povisio na 4:1 minutu kasnije na asistenciju Griezmanna. Francuz je pet minuta kasnije uposlio i Firpa za visoku pobjedu i nastavak velike forme.