Vodeni sportovi

Rusija uništila Njemačku, Crnogorci sigurni

Matej Kačan • utorak, 16.02.2021.

Prije susreta Hrvatske i Francuske, na kvalifikacijskom turniru za OI odigrana su četiri susreta. Najuvjerljiviji su bili Rusi i Crnogorci koji su deklasirali Njemačku i Brazil...

Izgleda kako je uz Hrvatsku najveći favorit skupine B kvalifikacijskog turnira u Rotterdamu ipak Rusija. Rusi su upisali blagi kiks remijem protiv Rumunjske, ali su se brzo oporavili te su protiv Njemačke upisali vrlo uvjerljivu pobjedu s čak 17:5.

Nijemci nisu imali šanse, već nakon 5:1 u prvoj četvrtini je sve bilo sigurno. Mala nada za Njemačku se pojavila smanjenjem na 6:3 na poluvremenu, ali sjajna treća uništava svaku šansu. Završilo je s čak 12 razlike, a igrač Juga Daniil Merkulov je vodio ruse sa šest pogodaka. Rusija s dvije pobjede i remijem očekuje utakmicu protiv Hrvatske koja će odlučivati o prvom mjestu.

Kao treća iz grupe B će po svemu sudeći ići Nizozemska koja se od teškog poraza od Hrvatske oporavila tijesnom pobjedom nad Rumunjskom. Apsolutni junak pobjede u izjednačeno susretu bio je Jesse Koopman pogotkom četiri sekunde prije kraja za 9:8 nakon što je isključenje kod Rumunja zaradio Vlad-Luca Georgescu.

Skupinom A i dalje dominiraju Grčka i Crna Gora. Grci su bili slobodni jer su trebali igrati s Turskom, dok su Crnogorci uvjerljivo svladali Brazil koji je ostao na 15:5 te ima tri poraza u tri susreta. Marko Petković i Aleksandar Ivović su s po tri pogotka vodili Crnu Goru.

U dvoboju za treće i četvrto mjesto je Gruzija svladala Kanadu s 14:11, a glavninu posla je obavila sa 6:3 u prvom poluvremenu, dok je efikasnije drugo tek održalo razliku. Gruzija ima lijepu šansu za 2-1 jer u posljednjem kolu igra s Brazilom. Gruzijce je s četiri pogotka vodio Marko Jelača.