Bundesliga, 22. kolo, 21.02.2021, 15:30 h
Hertha Berlin 0:3 RB Leipzig
RB Leipzig

Leipzig deklasirao Herthu i približio se Bayernu

Matej Kačan • nedjelja, 21.02.2021.

Nakon što je Bayern iz Mücnhena upisao dva kiksa, RB Leipzig je to iskoristio na najbolji mogući način te je pobjedom nad Herthom stigao na dva boda zaostatka...

Nogometaši RB Leipziga maksimalno su iskoristili dva kiksa Bayerna da bi nadoknadili čak pet od sedam bodova zaostatka i borbu za naslov u Bundesligi opet napravili maksimalno uzbudljivom. Na remi i poraz Bayerna je Leipzig odgovorio s dvije pobjede, a druga je došla u gostima kod Herthe.

Berlinska je momčad u velikoj krizi i na 18 je bodova, koliko ima i Arminia koja je na 16. mjestu koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi pa možemo reći da momčad iz glavnog grada Njemačke do kraja sezone ima strepiti za ostanak u elitnom društvu, a Leipzig nikako nije pomogao toj borbi.

Gosti su bili disciplinirani, strpljivi i ubojiti te su susret sveli na malobrojne prilike koje su nemilosrdno koristili. Prva takva stiže nakon 28 minuta mirne igre, a onda je Marcel Sabitzer sjajno potegnuo s nekih 25 metara za pogodak koji dovodi Leipzig u vodstvo koje ostaje i na poluvremenu.

Drugi dio je bolje otvorila Hertha s dvije sjajne prilike Matheusa Cunhe, ali nakon što je on svoje promašio, stigla je kazna na drugoj strani. U posljednjih 20 minuta gosti zabijaju još dva pogotka i rješavaju susret na najbolji mogući način.

Sjajnu momčadsku akciju je u 71. minuti u pogodak pretvorio Nordi Mukiele, dok je u 84. Sabitzer pogotku dodao i asistenciju za Willija Orbana i 3:0. Leipzig je ovom pobjedom stigao do 47. boda i na samo je dva boda od vrha i vodećeg Bayerna.