HT Prva liga, 23. kolo, 26.02.2021, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Goran Pečarić, Ivan Mihalj, Anto Marić
2:3(2:0) Osijek
Ramon Mierez 51' (11m), 79'
Ivan Santini 69'
Osijek

Santini i Mierez za jedno poluvrijeme kreirali veliki preokret i odveli Osijek na vrh!

Mihaela Bradovski • petak, 26.02.2021.

Osijek zadovoljan i s tri velika boda u džepu napušta Varaždin i vraća se kući! Varaždinci su na poluvremenu vodili 2:0, ali nastavak je potpuno pripao Osječanima...

Ivan Posavec
11'
25
Vinko Petković
48'
44
Jessie Guera Djou
72'
55
Gabrijel Boban
85'
11
Leon Benko
85'
Nenad Bjelica

Dovođenje Ivana Santinija pokazalo se još jednim sjajnim potezom Nenada Bjelice. U prvom nastupu u dresu Osijeka Santini je sudjelovao kod jednog gola i još jedan zabio, a kolega mu iz napada Ramon Mierez postigao je dva pogotka.

Drugo poluvrijeme susreta u Varaždinu ujedno je potvrdilo kako Mierez i Santini itekako mogu igrati zajedno i upravo njih dvojica kreatori su velikog preokreta.

Prvo poluvrijeme za Osijek je bilo jako loše. Varaždin je već u 20. minuti vodio 2:0 golovima igrača koji inače nisu standardni članovi prvih 11. Prvo je Peco dobro reagirao na ubačaj Čelića i glavom je poslao loptu u mrežu, a zatim je Peco prešao u ulogu asistencija i odlično proigrao Herreru koji zabija za 2:0.

Deset minuta prije odmora skoro i treći pogodak, ovaj put Peco je glavom poslao loptu s ruba 16 metara nakon nesporazuma u osječkoj obrani, međutim Lončar izbija s gol linije.

Odmah na početku drugog dijela u igru ulazi Santini i stvara probleme Varaždincima. Gostima se otvorilo u 51. minuti kada je Grgec nepotrebno tijekom prekida srušio Santinija i dosuđen je penal. Precizan je bio Mierez za 2:1.

20 minuta prije kraja Jurčević s lijeve strane ubacuje točno na Santinija koji glavom u padu pogađa za poravnanje.

Bio je to znak Osječanima da još jače pritisnu i isplatilo im se. U 79. minuti Škorić je ubacio loptu u 16 metara gdje je najviši Mierez i glavom šalje loptu u gol za konačnih 3:2.

Velika pobjeda Osijeka koji će se dodatno nakrcati samopouzdanjem zbog načina na koji je došao do slavlja.