Tenis

Sjajni debitant Cerundolo i Ramos u finalu Cordobe

Matej Kačan • nedjelja, 28.02.2021.

U finalu ATP turnira u Cordobi će igrati peti nositelj, Španjolac Albert Ramos-Vinolas te domaći predstavnik i mlada senzacija Juan Manuel Cerundolo koji će braniti čast Argentinaca...

Nastavlja se bajka u Cordobi za Juana Manuela Cerundoloa. Mlada 19-godišnja senzacija stigla je do finala turnira s 335. mjesta na ATP ljestvici. On je u polufinalu na svom prvom ATP turniru svladao svog sunarodnjaka Federica Coriju za dva sata i 10 minuta.

mladi je tenisač vrlo suverenu uzeo prvi set sa 6:4, a mogao je i lakše jer je na 5:1 imao tri set lopte. Ipak je Coria bolju igru s kraja prvog seta prenio na drugi kad je okrenuo 4:2 i izjednačio u setovima sa 6:4, ali Cerundolo u treći set kreće sjajno i u igri breakova radi četiri, a gubi dva te na kraju slavi sa 6:2.

U finalu će igrati protiv petog nositelja, Španjolca Alberta Ramosa. Ramos je u polufinalu svladao još jednog Argentinca Facunda Bagnisa. Bilo je vrlo tijesno u prva dva seta sa 7:5 i 5:7, ali u trećem Ramos pokazuje snagu i kvalitetu sa 6:3 i pobjedom za finale.