Prva HNL juniora: Hajduk i dalje vodeći u poretku, Dinamo ga prati

Sportnet • utorak, 02.03.2021.

Odigrano je šest dvoboja 16. kola Prve HNL juniora, ujedno prvog na startu proljetnog dijela sezone. Vrijedi izdvojiti pobjede Hajduka, Dinama, Lokomotive i Rudeša protiv Hrvatskog dragovoljca, Istre 1961, Osijeka odnosno Dugopolja.

Hajduk je na stadionu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 1:0. Strijelac za pobjedu i tri boda Bilih bio je Marko Domančić u 11. minuti. Igrači trenera Marijana Budimira upisali su četvrtu pobjedu zaredom i ostali na vodećem mjestu u poretku. Uz to, dobra vijest je što nisu primili pogodak. S druge strane, Sigećani su posljednje slavlje upisali 17. listopada prošle godine protiv Intera kod kuće (2:0). Nakon toga uslijedio je niz od sedam uzastopnih utakmica bez pobjede i pad na posljednju poziciju.

U Medulinu sastali su se Istra 1961 i Dinamo. Puljani su pružili vrlo dobar otpor prema Modrima, ali nisu uspjeli izboriti pozitivan rezultat. U 66. minuti igrač domaćina Antonio Siljan dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog preoštrog starta. Osam minuta kasnije Ante Crnac pogodio je za slavlje Plavih iz Maksimira i praćenje Hajduka što se pozicije lidera tiče.

Susret za treće mjesto odigrali su Lokomotiva i Osijek na Kajzerici. Bijelo-plavi došli su u metropolu sa bodom prednosti u odnosu na Lokose. Osim toga, htjeli su ostvariti povoljan ishod, čime bi ostali na trećoj poziciji. Međutim, domaći sastav imao je druge planove i želje. U 26. minuti Luka Stojković zabio je za 1:0. U 60. minuti gosti su se vratili u igru. Za 1:1 precizan je bio Ergi Ajazi. Pet minuta poslije gostujuća momčad ostala je s igračem manje. Tin Kuprešak zaradio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Uzrok je isti - preoštar start. Roko Šimić je to iskoristio te u 71. i 76. minuti dva puta poentirao za konačnih 3:1. S tim rezultatom Loksa je došla na treću poziciju, a Osječani su pali na četvrto mjesto.

Rudeš i Dugopolje su na igralištu ŠC Rudeš igrali bitan ogled u borbi za ostanak. Do 90. minute činilo se kako će završiti podjelom bodova. To se ipak nije dogodilo jer je Festim Shatri bio precizan iz kaznenog udarca za konačnih 1:0. Nakon toga Dugopoljci su u prvoj minuti sudačke nadoknade ostali s desetoricom. Domagoj Topić izravno je isključen od strane glavne sutkinje Sabine Bolić iz Zagreba zbog neprimjerenog izražavanja. U istoj minuti trener Rudeša Ugo Klingor bio je isključen poslije postignutog pogotka zbog korištenja neprimjerenog rječnika prema svojim igračima. Nakon utakmice igrač Dugopolja Sandro Lozić je ispred svlačionice za suce uputio neprimjerene riječi sutkinji Bolić te njezinim pomoćnicama Maji Petravić iz Zagreba i Gordani Katušić iz Gradeca. Za Rudešane ovo je važna pobjeda jer uspjeli su se odmaknuti od opasne zone. Momčad Ivice Žuljevića je u rezultatskoj krizi (osam utakmica zaredom bez trijumfa) i čeka ih teška borba za ostanak.

16. kolo zaključit će Orijent 1919 i Rijeka. Termin utakmice bit će poznat naknadno.

Rezultati 16. kola Prve HNL juniora: Varaždin – Slaven Belupo 2:1 (Mezga 51 – 11m, Havojić 80/Marijanović 59), Hrvatski dragovoljac – Hajduk 0:1 (Domančić 11), Istra 1961 – Dinamo 0:1 (Crnac 74), Inter Zaprešić – Sesvete 2:1 (Magdić 21, Frković 25/Stanić 70 – 11m), Lokomotiva – Osijek 3:1 (Stojković 26, Šimić 71, 76/Ajazi 60), Rudeš – Dugopolje 1:0 (Shatri 90 – 11m).