Prva HNL juniora: Marin Ljubičić hat-trickom i golom u nadoknadi vodio Hajduk do nove pobjede

Sportnet • ponedjeljak, 08.03.2021.

Odigrano je preostalih pet dvoboja 17. kola Prve HNL juniora. Vrijedi izdvojiti pobjede Hajduka, Lokomotive i Sesveta protiv Varaždina, Hrvatskog dragovoljca odnosno Osijeka.

Hajduk je na Poljudu pobijedio Varaždin 3:2. Svih pet pogodaka postignuto je u drugom poluvremenu, s tim da je domaćin imao vodstvo od 2:0. Najbolji akter susreta bio je igrač Bilih Marin Ljubičić, koji je ostvario hat-trick. Posebno vrijedi istaknuti treći pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade, kojim je donio slavlje i tri boda Majstorima s mora. Prije toga gosti su preko Maura Benka i Marijana Fotaka uspjeli uloviti rezultatski zaostatak i izjednačiti na 2:2. Međutim, Varaždinci ipak nisu uspjeli nastaviti niz neporaženosti, ali zaslužuju čestitke za vrlo dobru predstavu protiv favoriziranih Splićana. Ovom pobjedom igrači trenera Marijana Budimira uspjeli su bodovno pobjeći Dinamu.

Lokomotiva je na stadionu Stjepan Spajić svladala Hrvatski dragovoljac 2:0. Pogotke za pobjedu i ostanak Lokosa na trećem mjestu u poretku postigli su Gabriel Groznica u 23. i Lukas Kačavenda u 68. minuti. Sigećani su upisali drugi uzastopni poraz i ostali na samom začelju poretka.

Na stadionu Sv. Josipa Radnika u Sesvetama sastali su se Sesvete i Osijek. Sesvećani su uspjeli uzvratiti Bijelo-plavima za poraz u prvom krugu sezone. Završilo je 2:1, iako su Osječani prvi poveli pogotkom Antonija Ivandića iz 12. minute. Preokret i pobjedu domaćem sastavu donio je Ivan Stanić sa dva postignuta pogotka. Prvi je zabio u 28., a drugi u 60. minuti. Momčad Ronalda Grnje zabilježila je drugi poraz zaredom.

17. kolo zaključit će Rijeka i Rudeš. Termin utakmice bit će poznat naknadno.

Rezultati 17. kola Prve HNL juniora: Hajduk – Varaždin 3:2 (Ljubičić 50, 54, 90+2/Benko 66, Fotak 78), Hrvatski dragovoljac – Lokomotiva 0:2 (Groznica 23, Kačavenda 68), Sesvete – Osijek 2:1 (Stanić 28, 60/Ivandić 12), Slaven Belupo – Orijent 1919 5:0 (F. Vuić 9, Tomić 39, Mađarić 47, Turanjanin 64, Crnoja 79), Dugopolje – Istra 1961 3:1 (Zoko 13, Glavović 41 – 11m, Botić 58/Hmura 17).