HT Prva liga, 26. kolo, 21.03.2021, 15:00 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Nikola Kečkiš, Goran Loparac
2:0(2:0) Varaždin
Varaždin

Rijeka povezala dvije pobjede, Varaždin nikako do bodova

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.03.2021.

Rijeka je napokon povezala dvije pobjede i vratila se ispred Hajduka na ljestvici dok je Varaždin poražen četvrti put zaredom...

Jessie Guera Djou
40'
55
Gabrijel Boban
46'
13
Leonard Vuk
75'
18
Matija Kolarić
87'
22
Borna Petrović
87'
Zoran Kastel

Pobjeda u Koprivnici kod Slaven Belupa je "potvrđena", Rijeka je stigla do važnih bodova i slavljem 2:0 protiv Varaždina pokazala je kako polako izlazi iz krize i budi se. Zadnji put Rijeka je spojila dvije pobjede u prvenstvu još u listopadu prošle godine kada je također svladala Slaven Belupo pa Varaždin.

Ovaj susret ispunio je očekivanja, bilo je dosta prilika na obje strane i susret je bio dinamičan i uzbudljiv.

Rijeka je krenula s dvije dobre prilike Andrijaševića, na drugoj strani prijetili su Obregon i Peco, a onda je Rijeka povela.

U 22. minuti korner je izveo Murić, Zelenika odbio loptu s prve vratnice, no lopta ponovno dolazi do Murića koji nabacuje na peterac gdje je najviši u skoku Galović i glavom šalje loptu u mrežu.

Taj pogodak nije dobro utjecao na Varaždince i Rijeka vrlo brzo ponovno prijeti te u 22. minuti dolazi do novog pogotka. Ovaj put Galović je dugo vukao loptu i došao je s njom do 16 metara, tu je odigrao dupli pas s Menalom, došao sam pred Zeleniku i lakoćom zabio.

U drugom poluvremenu Varaždinci su sve češće prijetili i Nevistić je imao dosta posla, Posavec je vukao konce, a Boban i Memija imali su nekoliko zanimljivih situacija, ali ništa se nije promijenilo, ostalo je 2:0.