Tenis

Favoriti uglavnom sigurni u Miamiju, iznenadili Korda i Hurkacz

Matej Kačan • srijeda, 31.03.2021.

Osmina finala na ATP turniru u Miamiju ponudila je tek tri iznenađenja. Najveće su napravili Sebastian Korda i Hubert Hurkacz koji su izbacili Diega Schwartzmana, odnosno Miloša Raonića...

Najveće iznenađenje osmine finala u Miamiju napravio je Sebastian Korda. Američki tenisač je u tri seta šokirao i izbacio petog nositelja i devetog tenisača svijeta, Argentinca Diega Schwartzmana. Meč je trajao dugih dva sata i 37 minuta, a posebno dug i dramatičan bio je treći set koji je išao preko sat vremena.

Korda je odmah uzeo break te je poveo s 2:0, ali se Argentinac vraća u posljednji čas, u desetom gemu kad Korda servira za meč. Schwartzman je izjednačio na 5:5, usput spasivši meč loptu, ali je odmah potom izgubio svoj servis pa Amerikanac ipak slavi sa 7:5 i ide na Andreja Rubljova.

Iznenadio je i Huber Hurkacz koji je u tri seta preokrenuo i svladao 12. nositelja Miloša Raonića. Kanađanin je krenuo osvajanjem prvog seta sa 6:4, ali Poljak uzvraća, a treći set donosi veliku dramu i riješen je tek u tie-breaku gdje je Poljak slavio sa 7:4.

Među iznenađenja možemo ubrojati i pobjedu Aleksandera Bublika nad Taylorom Fritzom, iako su ti igrači po rangu i renomeu dosta slični. No, Amerikanac je po nositeljstvu bolji i na domaćem terenu je slovio kao favorit, a krenuo je dobro s osvajanjem prvog seta.

No, Bublik u dva sljedeća seta radi break u ključnim trenucima i sa 6:3 te 6:4 preokreće i slavi. U ostalim susretima su favoriti ipak slavili. Uvjerljivi su bili Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas i Jannik Sinner koji su protivnike prošli u dva seta, dok je Roberto Bautista-Agut svladao Johna Isnera tek u tie-breaku trećeg seta, i to s 9:7.