Uvjerljivi PSG, Marseille ispustio pobjedu, Ćaleta-Car isključen

Branimir Korać • nedjelja, 11.04.2021.

U subotnjem programu u Ligue 1 odigrana su dva susreta. PSG je slavio u Strasbourgu, a Marseille je remizirao u Montpellieru...

Nakon poraza od Lillea u prošlom kolu, PSG se našao pod pritiskom i jednostavno je morao do pobjede kod Strasbourga. Na kraju ju je i ostvario, slavio je s 4:1 riješivši pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu.

U prvom dijelu PSG je stigao do prednosti 3:0 golovima Kyliana Mbappea, Pabla Sarabije i Moisea Keana.

U drugom dijelu domaćin je uspio smanjiti preko Diona Moisea Sahija svega minutu nakon što je ušao na travnjak. Više od toga nije išlo, gosti su čak i povisili prednost na 4:1 preko Leandra Paredesa.

Marseille je odigrao 3:3 u gostima kod Montpelliera, a Duje Ćaleta-Car u 62. minuti kod rezultata 2:2 zaradio je izravni crveni karton.

Montpellier je poveo već u prvoj minuti preko Andyja Delorta, ali u završnici prvog dijela Arkadiusz Milik i Pape Gueye donijeli su gostima preokret.

Odmah na startu drugog dijela Gaetan Laborde još jednom je kaznio loše otvaranje poluvremena od strane gostiju, a kada je još hrvatski stoper morao napustiti igru, Marseille se našao u problemima.

Ipak je uspio još jednom povesti preko Lucasa Perrina, imao je to vodstvo sve do 92. minute kada je Laborde izjednačio nma konačnih 3:3.