Roma i Atalanta upisale pobjede u lovu na Ligu prvaka

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

Nakon što su pobjede upisali Milan, Juventus, Lazio i Napoli, u lovu na mjesta u Ligi prvaka su slavili i Roma i Atalanta koja se pobjedom nad Fiorentinom vratila na četvrto mjesto tablice...

Nogometaši Atalante vratili su se na četvrto mjesto Serie A koje donosi Ligu prvaka, nakon što je ranije poslijepodne Napoli slavio. Atalanta je u gostima svladala Fiorentinu u fantastičnoj utakmici s pet pogodaka.

Sjajni su bili napadači s obje strane, Dušan Vlahović i Duvan Zapata su zabili po dva pogotka. Kolumbijac je zabijao u 13. i 40. minuti te su gosti iz Bergama imali 2:0 na poluvremenu, ali srpski napadač u 57. te 66. izjednačava.

No, u 70. se događa prijelomni trenutak susreta, za goste je sviran penal koji je u pogodak pretvorio Josip Iličić za pobjedu Atalante. Mario Pašalić je odigrao 90 minuta za Atalantu, dok je Boško Šutalo ostao na klupi.

U ranijem susretu je Roma svladala Bolognu s 1:0 te održava svoje tanke šanse za plasman među prva četiri. Osam kola do kraja Roma za četvrtom Atalantom zaostaje sedam bodova, a pogodak vrijedan pobjede protiv Bologne djelo je Borje Mayorala.