Prva HNL juniora: Hajduk i Dinamo opravdali uloge favorita, Hrvatski dragovoljac blizu ispadanja

Sportnet • ponedjeljak, 12.04.2021.

Odigrani su dvoboji 20. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignut je 21 pogodak, od toga 3 gola po utakmici. Vrijedi izdvojiti pobjede Dinama, Osijeka, Orijenta 1919, Rudeša i Dugopolja protiv Lokomotive, Rijeke, Varaždina, Hrvatskog dragovoljca odnosno Sesveta.

Dinamo je na Kajzerici pobijedio Lokomotivu 2:1. Iako, domaćin je prvi poveo. Strijelac za vodstvo od 1:0 bio je Luka Stojković u 23. minuti. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Jakov-Anton Vasilj izjednačio je na 1:1. Preokret i pobjedu gostima donio je Bartol Barišić u 73. minuti (1:2). Lokosi su prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda. Modri nastavljaju utrku za naslov prvaka sa Hajdukom.

Osijek je na igralištu ŠRC Ante Gotovina svladao Rijeku 1:0. Tri boda Bijelo-plavima donio je Luka Branšteter u 23. minuti. Ovom pobjedom Osječani su se bodovno izjednačili sa Riječanima. Uz to, protiv momčadi s Kvarnera imaju bolji međusobni rezultatski omjer, koji bi mogao biti presudan faktor u borbi za četvrto mjesto u poretku.

Na Krimeji sastali su se Orijent 1919 i Varaždin. Pobjeda je više trebala Sušačanima, koji se nalaze u opasnoj zoni. U 18. minuti Marko Jelić doveo je domaći sastav u vodstvo (1:0). U 41. minuti Ivan Dolovski je iz kaznenog udarca poravnao rezultat (1:1). Konačnih 2:1 postavio je Nikola Macolić u 56. minuti. Igrači trenera Teodora Ivića prekinuli su niz od četiri uzastopne utakmice bez pobjede. S druge strane, Varaždinci u petoj utakmici zaredom ne znaju za trijumf.

Na igralištu ŠC Rudeš bitan sudar za ostanak igrali su Rudeš i Hrvatski dragovoljac. Do 64. minute bilo je 0:0, a onda je Gabriel Rokov pogodio za pobjedu i tri boda domaće momčadi (1:0). Rudešani se nalaze u dobrom nizu - četiri utakmice zaredom bez poraza. Sigećani su niz bez pobjede produžili na čak 11 uzastopnih utakmica, čime se nalaze u izrazito teškoj situaciji što se borbe za ostanak tiče.

Na stadionu Sv. Josipa Radnika u Sesvetama svoj obračun odradili su Sesvete i Dugopolje. Već u četvrtoj minuti Ante Matić najavio je dobar početak Sesvećana (1:0). Međutim, u samo osam minuta uslijedio je rezultatski preokret Dugopoljaca. Precizni su bili Tin Jukić-Peladić u 11. (1:1) i Luka Bosančić u 19. minuti (1:2). Krajem poluvremena Vinko Bičanić izjednačio je na 2:2. Kada se činilo da će jedni i drugi podijeliti bodove, u 78. minuti Josip Glavović zabio je za slavlje ekipe s juga Hrvatske (2:3). Dugopolje je upisalo drugu uzastopnu pobjedu. Sesvete su zabilježile treći poraz u nizu.

Rezultati 20. kola Prve HNL juniora: Inter Zaprešić – Slaven Belupo 1:3 (Plehan 90/Marijanović 31, Tomić 47, 49), Lokomotiva – Dinamo 1:2 (Stojković 23/Vasilj 45, Barišić 73), Osijek – Rijeka 1:0 (Branšteter 23), Istra 1961 – Hajduk 1:3 (Hmura 71/Vladušić 12, Unušić 29, Ljubičić 44), Orijent 1919 – Varaždin 2:1 (Jelić 18, Macolić 56/Dolovski 41 – 11m), Rudeš – Hrvatski dragovoljac 1:0 (Rokov 64), Sesvete – Dugopolje 2:3 (Matić 4, Bičanić 45/Jukić-Peladić 11, Bosančić 19, Glavović 78).