Premiership, 31. kolo, 12.04.2021, 19:00 h
West Bromwich Albion 3:0 Southampton
Southampton

WBA deklasirao Southampton te po prvi put u sezoni povezao dvije pobjede

Matej Kačan • ponedjeljak, 12.04.2021.

WBA se još ne miri s ispadanjem iz Premier lige pa je u posljednji čas krenuo u misiju spašavanja žive glave. To je donijelo drugu pobjedu u nizu...

Nogometaši West Broma su po prvi put u ovoj sezoni povezali dvije pobjede te su na ulasku u samu završnicu sezonu krenuli u pokušaj velikog povratka i ostanka u ligi. Nakon iznenađenja protiv Chelseaja, WBA je s uvjerljivih 3:0 kod kuće svladao Southampton koji je potonuo sve do 14. mjesta.

Svi se sjećaju sjajnih nekoliko dana kad je Southampton bio i na čelu ljestvice, ali to je već davna prošlost. WBA je odigrao fantastično prvo poluvrijeme, krenuo je furiozno i zabio već u petoj minuti preko Diagnea,a li je označeno zaleđe.

WBA je poveo nakon pola sata igre kad je Fraser Forster počinio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a siguran s bijele točke je Matheus Pereira. Samo tri minute kasnije novi šok za goste, Diagne je pronašao Matta Phillipsa koji zabija, a Diagne upisuje asistenciju kad mu je već pogodak oduzeo VAR.

Nakon nešto mirne igre u drugom dijelu, u 69. minuti je WBA postavio i konačan rezultat, a treći gol djelo je Calluma Robinsona koji je pospremio sjajnu loptu Okayja Yokuslua. Imao je Southampton priliku za smanjenje u nadoknadi, ali je James Ward-Prowse zapucao kazneni udarac u četvrtoj minuti nadoknade.

West Brom je sedam kola prije kraja na 24 boda i osam bodova ga dijele od Newcastlea i zone spasa. Ispred je još Fulham s dva boda više, ali i utakmicom više te nizom od četiri poraza.