Bogdanović vrlo dobar, ozljeda Mitchella pokvarila raspoloženje, teška večer Zupca

Branimir Korać • subota, 17.04.2021.

Utah Jazz nastavlja bilježiti pobjede, nova je stigla na domaćem parketu protiv Indiane. Loša vijest iz ove pobjede je ozljeda Donovana Mitchella...

Utah Jazz ugostio je Indianu i stigao je do očekivane pobjede. Slavio je sa 119:111 u susretu u kojem su Pacersi odradili sjajno prvo poluvrijeme, ali kada je u nastavku proradila obrana domaćina, Pacersi su izgubili vodstvo i potonuli u poraz.

Međutim danas se najmanje priča o pobjedi Jazza, glavna tema je ozljeda Donovana Mitchella. Mitchell je zaradio ozljedu gležnja nakon koje je iznesen s parketa u svlačionicu. Nije mogao stati na nogu i prebaciti težinu tijela, a snimanje je pokazalo kako ipak nema frakture dok će magnetska rezonancija danas pokazati koliko je teška ozljeda.

U trenutku Mitchellove ozljede u trećoj dionici, Pacersi su vodili 74:65, ali nakon toga Jazz je zaigrao bolje, posebno u fazi obrane i preokretom stigao do pobjede.

Bojan Bogdanović preuzeo je odgovornost i za 33 minute ubacio je 24 poena (7/10 za dva, 2/6 za tri, 4/4 slobodna) uz tri skoka, Mitchell je do ozljede upisao 22 poena, a Rudy Gobert 13 poena i 23 skoka.

Kod Pacersa Caris LeVert ubacio je 24 poena uz sedam skokova, a Domantas Sabonis 22 poena, 15 skokova i sedam asistencija.

Niz od sedam uzastopnih pobjeda Clippersa je prekinut. Svladala ga je Philadelphia sa 106:103 i potvrdla se kao prilično nezgodan match-up za Clipperse.

Ivica Zubac imao je jako težak zadatak protiv Joela Embiida koji je ponovno bio nezaustavljiv. Embiid je dominirao i u ovom susretu i što god je Tyronn Lue probao, nije funkcioniralo.

Sixersi suna kraju slavili sa 106:103 uz 36 poena i 14 skokova Embiida te 18 poena Furkana Korkmaza. Paul George ubacio je 37 poena kod Clippersa, a Zubac za 16 minuta upisao je četiri poena (2/3 za dva) i sedam skokova.