Prva HNL juniora: Hajduk blizu osvajanja naslova prvaka nakon devet godina čekanja

Sportnet • ponedjeljak, 19.04.2021.

Odigrani su dvoboji 21. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 26 pogodaka, od toga 3,71 po utakmici. Vrijedi izdvojiti pobjede Sesveta, Slaven Belupa, Varaždina i Dugopolja protiv Rijeke, Osijeka, Rudeša odnosno Dinama.

Sesvete su na Rujevici pobijedile Rijeku 2:1. Već u sedmoj minuti Filip Zrilić je iz kaznenog udarca bio precizan za vodstvo domaćina (1:0). U 23. minuti Patrik Razum poravnao je rezultat (1:1). Preokret i pobjedu gostima donio je Ivan Stanić u 56. minuti (1:2). Riječani u trećoj uzastopnoj utakmici ne znaju za pobjedu. Sesvećani su prekinuli niz od tri poraza zaredom.

Slaven Belupo je na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici svladao Osijek 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 62. minuti Luka Liklin doveo je domaći sastav u prednost (1:0). U sudačkoj nadoknadi pala su još dva gola i to s bijele točke. U petoj minuti Liklin je pogodio za povećanje rezultata (2:0). Tri minute kasnije Peđa Marodi ublažio je poraz Osječana (2:1). Koprivničani su u petoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi. Uz to, upisali su treću pobjedu zaredom.

Na stadionu Varteks sastali su se Varaždin i Rudeš. Pobjeda i tri boda pripali su domaćoj momčadi, koja je prekinula niz od pet uzastopnih utakmica bez pobjede. U 23. minuti igrači trenera Damira Jagačića došli su u vodstvo. Strijelac za 1:0 bio je Noa Vugrinec. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Karlo Bužanić izjednačio je na 1:1. S tim rezultatom otišlo se na odmor. Već u prvoj minuti nastavka Vugrinec je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za novu prednost Varaždinaca (2:1). U 76. minuti Ivan Dolovski zabio je za odlazak domaće ekipe na dva razlike (3:1). Devet minuta poslije Jan Raužan postavio je konačnih 3:2. Rudešani su prekinuli niz od četiri uzastopne utakmice bez poraza.

Na stadionu Hrvatskih vitezova sučeljavanje su odigrali Dugopolje i Dinamo. Do 90. minute činilo se kako će završiti bez pogodaka i podjelom bodova. Međutim, Ivan Budić bio je strijelac za treću uzastopnu pobjedu Dugopoljaca (1:0). Ovaj rezultat najviše odgovara Hajduku, koji je bio uvjerljiv protiv Intera kod kuće (6:1) i pobjegao Dinamu na šest bodova prednosti u borbi za naslov prvaka.

Rezultati 21. kola Prve HNL juniora: Hajduk – Inter Zaprešić 6:1 (Bradarić 6, Ljubičić 29, 83 – 11m, Šošić 43, Buljan 82, Petrović 86/E. Stojak 70), Rijeka – Sesvete 1:2 (Zrilić 7 – 11m/Razum 23, Stanić 56), Slaven Belupo – Osijek 2:1 (Liklin 62, 90+5 – 11m/Marodi 90+8 – 11m), Hrvatski dragovoljac – Istra 1961 3:1 (Perić 4 – 11m, 46, Pelko 50/Boucaux 48), Varaždin – Rudeš 3:2 (Vugrinec 23, 46, Dolovski 76/Bužanić 45, Raužan 85), Orijent 1919 – Lokomotiva 3:0 (Tešić 11, Bosančić 80, Frigan 90+2), Dugopolje – Dinamo 1:0 (Budić 90).