Leeds izborio bod kod kuće, Liverpool ostao šesti

Matej Kačan • ponedjeljak, 19.04.2021.

Nogometaši Liverpoola su na gostovanju kod Leedsa odigrali tek remi te su propustili šansu da se izjednače na četvrtom mjestu koje možda više i ne vodi u Ligu prvaka...

U sjeni svega što se događalo u posljednja 24 sata oko objave Superlige, jedan od tih sudionika je upisao novi kiks kod kuće te si je ugrozio šanse za plasman u Ligu prvaka, ako se ona uopće bude igrala u dosadašnjem formatu i ako plasman u prva četiri kluba Premiershipa bude nužan za plasman.

Liverpool je imao šansu skočiti na 55 bodova i diobu četvrtog mjesta s West Hamom, ali je odigrao tek remi na gostovanju u Leedsu. Susret je bio popraćen prosvjedima i razgovorom oko Superlige koja bi mogla učiniti da je ovo na kraju bio rezultatski sasvim nevažan susret.

Leedsovi igrači su na teren izašli u majicama s porukama protiv Superlige, sličnu je poruku nosio i zrakoplov koji je preletio iznad Elland Roada, a navijači Leedsa i Liverpoola su zajednički prosvjedovali ispred stadiona. Bio je to po mnogočemu možda i susret koji će ući u povijest kao prvi u novoj eri modernog nogometa.

Na samom travnjaku je Liverpool bio bolja momčad u početku i do pogotka, a u drugom poluvremenu je Leeds dominirao dok nije stigao do zadovoljštine i boda. Poveo je Liverpool u 31. minuti kad je Trent Alexander-Arnold dobru akciju završio dodavanjem za Sadija Manea koji loptu samo gura u praznu mrežu.

Od pogotka pa do 1:1 je sve u znaku Leedsa. Domaćin napada i trudi se, a igrači Liverpoola osim Alissona izgledaju kao da su sigurni u Superligu pa im plasman u najbolja četiri nije nužan. Golman gostiju zato je na mukama, a Patricku Bamfordu se ispriječila i greda u 75. minuti.

I baš kad se Liverpool opet probudio u posljednjih 10 minuta te je dvaput zaprijetio preko Mohameda Salaha, stigla je kazna za inertnu igru. U 87. minuti Leeds je imao korner koji je Diego Llorente skokom i udarcem glavom pretvorio u pogodak.

Leeds je nastavio svoj dobar niz bez poraza te je na desetom mjestu s 46 bodova i može u Ligu prvaka ako se šest klubova stvarno odvoji, dok je Liverpool i dalje šesti s bodom manje od Chelseaja.