HT Prva liga, 30. kolo, 21.04.2021, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek)
4:0(2:0) Varaždin
Varaždin

Lokomotiva se vraća u život, Varaždin visoko poražen u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • srijeda, 21.04.2021.

Vrlo važna utakmica u borbi za opstanak odigrana je u Kranjčevićevoj. Lokomotiva je ugostila Varaždin i tražila je isključivo pobjedu kako bi se približila devetom mjestu na ljestvici...

Ivan Posavec
46'
16
Matej Senić
59'
23
Ivan Novoselec
66'
11
Leon Benko
66'
Zoran Kastel

Lokomotiva je ipak uspjela. Samir Toplak ubilježio je prvu pobjedu na klupi Lokomotive i tako vratio Lokosima nadu u ostanak u ligi. Ovo slavlje Zagrepčana zakompliciralo je situaciju na dnu ljestvice, a da je kojim slučajem završilo drugačije, pobjedom Varaždina, Lokomotiva bi već mogla polako razmišljati o Drugoj HNL.

Ipak, Lokomotiva je odigrala kvalitetnu utakmicu kada je bilo najvažnije i odnijela je pobjedu. Puno je pomoglo što je zabijala u pravo vrijeme, a Varaždin s druge strane propuštao prilike za zakomplicirati dvoboj.

Lokosi su poveli već u trećoj minuti. Ubačena lopta iz kornera u sredini je došla do Hadžića koji je nije dobro zahvatio, malo ju je skrenuo, a dobro je pratio Mate Maleš koji utrčava na drugu vratnicu i iz blizine pogađa za vodstvo.

Nakon toga Varaždin je imao dobre prilike preko Guere Djoua i Đuraseka, nije zabio, a Lokomotiva je došla do drugog gola.

Još jednom Varaždinci loše reagiraju na ubačene lopte, ovaj put odlično je centrirao Pivarić, u skoku je bio Papadopoulos koji glavom zabija za 2:0.

U drugom poluvremenu Varaždin je pritisnuo, stvorio nekoliko vrlo dobrih prilika, ali nije zabio. Nije zabio niti Hadžić na drugoj stran, zatresao je gredu.

Zato je dva puta u završnici Roko Šimić. Mladi napadač Lokosa prvo je izborio kazneni udarac iz kojeg je zabio svoj prvoligaški prvijenac, a zatim je pogodio s ruba kaznenog prostora za velikih i konačnih 4:0.