Lazio 4:3 Genoa
Genoa

Lazio u golijadi strahovao nakon tri gola prednosti, Badelj asistent

Branimir Korać • nedjelja, 02.05.2021.

U prvom nedjeljnom dvoboju 34. kola Serie A Lazio je ugostio Genou i nakon velike borbe slavio s 4:3. Asistent za treći pogodak gostiju bio je Milan Badelj...

Malo je nedostajalo da Lazio skupo plati opuštanje do kojeg je došlo nakon što je poveo s 4:1 kod kuće protiv Genoe. Gosti su uspjeli smanjiti na 4:3, ali nisu napravili i više od toga, Lazio je izdržao i upisao pobjedu,

U prvom poluvremenu malo toga je išlo u prilog Genoi. Lazio je potpuno dominirao i bio znatno opasniji protivnik te je u zadnjih 15 minuta prvog dijela stigao do dva pogotka i vodstva 2:0. Prvo je Joaquin Correa zabio za vodstvo, a onda je Ciro Immobile iz kaznenog udarca povisio na 2:0.

U prvih deset minuta drugog dijela čak tri pogotka. Prvo je Adam Marušić proslijedio loptu u svoju mrežu, ali Lazio je brzo odgovorio preko Luisa Alberta i Corree.

Kako je domaćin odjurio na 4:1 već u 56. minuti, očekivao se lagan završetak posla, ali Genoa je smanjila u 80. minuti iz kaznenog udarca preko Scamacce da bi već u sljedećem napadu Milan Badelj odlično pronašaio Šomurodova za 4:3.

Domaćin više nije bio tako opušten, Genoa je pokušala napraviti dodatnu štetu i poravnati, ali u najboljoj prilici Lazzari je skinuo loptu s noge Scamacci i ostalo je 4:3.

Kod gostiju Badelj je odigrao jako dobro svih 90 minuta, a Marko Pjaca ušao je na početku drugog dijela.