HT Prva liga, 33. kolo, 08.05.2021, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Kruno Šarić (Županja), Dino Knez (Osijek)
Marko Livaja 89' (11m)
Hajduk

Horkaš donio Hajduku penal, Splićani uzeli sva tri boda u Varaždinu

Mihaela Bradovski • subota, 08.05.2021.

Hajduk je "preživio" gostovanje u Varaždinu gdje je upisao pobjedu 1:0. Odluka je pala u samoj završnici kada je Dinko Horkaš skrivio kazneni udarac koji Livaja pretvara u pogodak...

Leon Benko
57'
4
Jurica Grgec
61'
14
Itsuki Urata
80'
Zoran Kastel

Paolo Tramezzani

Hajduk je odnio sva tri boda iz Varaždina i to zasluženo. Bio je bolji i opasniji protivnik, Varaždin se uglavnom koncentrirao na obranu svog gola, dugo je izdržao, ali u završnici nepotrebnim istrčavanjem Dinka Horkaša i prekršajem nad Biukom, Hajduk je dobio priliku za pobjedu.

Splićani su dobro krenuli i već u prvih 25 minuta imali su nekoliko dobrih prilika.

U sedmoj minuti Biuk je pucao iz dobre pozicije, Horkaš odbio loptu do Umuta koji je sam pred varaždinskim vratarom, ali Horkaš i to brani.

U 13. minuti prijeti Livaja koji nakon sjajnog primanja lopte puca s ruba kaznenog prostora, gađa suprotni kut, a lopta prolazi pokraj vratnice.

Još jednu vrlo dobru priliku imao je i Umut koji je pucao iz gužve iz okreta, ali lopta je otišla pokraj gola.

U drugom poluvremenu Hajduk je nastavio tražiti pogodak, a vrlo blizu bili su Todorović čiji je udarac otišao malo pokraj vratnice te Biuk koji je iz odlične pozicije pucao u Horkaša. Imao je i Livaja dobru situaciju, no njega je zaustavio Novoselec.

U 83. minuti Horkaš nepotrebno istrčava i nokautira Biuka, pet minuta trajala je VAR provjera, a onda Lovrić pokazuje na 11 metara. Livaja je bio precizan.

Koliko je trajala VAR provjera, toliko je Lovrić produžio utakmicu, a u dodatnom vremenu Varaždinci nisu uspjeli zaprijetiti.