Westbrook novim triple-doubleom srušio Robertsona i zasjeo na vrh vječne ljestvice

Matej Kačan • utorak, 11.05.2021.

Iako se u minuloj NBA noći igralo samo šest utakmica, ipak smo svjedočili stvaranju povijesti. Russell Westbrook napokon je postavio rekord po broju triple-double učinaka...

Nevjerojatni Russell Westbrook ostvario je još jedan triple-double te je konačno ispisao povijest i postavio rekord koji vjerojatno neće biti srušen tako skoro. Westbrook je u porazu svog Washingtona od Hawksa imao 28 poena, 13 skokova i čak 21 asistenciju, što mu je 182. triple-double učinak u karijeri.

Iza njega je sad i Oscar Robertson koji je sa 181 trostruko-dvostrukim učinkom držao rekord punih 47 godina. Russ je deseti skok uhvatio osam i pol minuta do kraja utakmice, u četvrtoj dionici kad je poveo veliki pokušaj povratka Wizardsa koji su u posljednjih 12 minuta nadoknadili 16 od 17 poena zaostatka, ali do pobjede nisu stigli.

Hawksi su izdržali sa 125:124 pobjedom protiv Washingtona koji je bio bez Bradleyja Beala za kojeg se nadaju da će se vratiti do play-in turnira. Atlantu je s 36 poena i devet dodavanja vodio mladi Trae Young, a ovom pobjedom su Hawksi ostali na petom mjestu Istoka s tek pola pobjede više od Heata.

Poraz Washingtona iskoristila je Indiana koja je svladala Cleveland te je opet stekla pola pobjede prednosti u borbi za prednost terena u direktnom play-in dvoboju devete i desete ekipe. Pacersi su uz sjajan učinak Domantasa Sabonisa (21 poen, 20 skokova, devet dodavanja slavili sa 111:102.

New Orleans Pelicansi su svojim porazom od Memphisa praktički zatvorili sve nade u play-in ako uzmemo u obzir da su i deseti Spursi slavili. Memphis je pobijedio sa 115:110 uz 20 poena i 11 skokova Jonasa Valančiunasa.

Zanimljiva je i borba za izbjegavanje play-ina na Zapadu, a pobjeda Lakersa nad Sunsima u noći s nedjelje na ponedjeljak možda neće ništa značiti jer su uspješni bili i Blazersi koji su ostali na pobjedu i pol viška tri utakmice do kraja regularnog dijela sezone.

Portland je imao nešto lakši posao te je sa 140:129 svladao fenjeraše iz Houstona, a posebno je nadahnut bio u prvoj četvrtini u kojoj je postavio rekord franšize s 50 ubačenih poena uz 12 trica, što je također izjednačen NBA rekord za jednu četvrtinu.

Do kraja su se ipak stvari dovele u ravnotežu, ali nedovoljno da Rocketsi zaprijete. Blazerse je po običaju vodio Damian Lillard s 34 poena i devet skokova, dok su po 28 poena dodali CJ McCollum i Norman Powell. Kod Houstona su po 21 ubacili Kelly Olynyk i DJ Augustin.