Kovačev Monaco deklasirao četvrtoligaša i prošao u finale Kupa

Matej Kačan • četvrtak, 13.05.2021.

Monaco Nike Kovača odradio je očekivano siguran posao te je u gostima deklasirao četvrtoligaša s 5:1 u polufinalu Kupa. Monaco će za trofej igrati protiv PSG-a...

Niko Kovač će i u trećem klubu u karijeri igrati finale domaćeg Kupa. Nakon osvajanja s Eintrachtom i Bayernom, Kovač je do finala stigao i s Monacom s kojim je u polufinalu imao ponešto lakši posao od ostalih. Naime, Monaco je išao u goste četvrtoligašu GFA74 Rumilly Vallieresu.

Taj se klub natječe u National 2, amaterskom, četvrtom razredu francuskog nogometa, a do polufinala je stigao lakšim ždrijebom protiv ekipa blizu svog ranga, ali i velikim iznenađenjem protiv Toulousea. I ovaj put je domaćin poveo, u 20. minuti preko Alexisa Peugeta.

no, već do poluvremena Monaco okreće, autogol je zabio Arthur Bozon, a onda je Aurelien Tchouameni preokrenuo. Drugo poluvrijeme u potpunosti pripada Monacu, zabio je Ben Yedder u 55. minuti, a onda i Fabregas te Aleksandr Golovin.

Priliku za svoj prvi trofej već u prvoj sezoni u Monacu će Kovač imati za šest dana kad igra finale protiv PSG-a.