Liga prvaka tek teorija za West Ham nakon remija s Brightonom

Matej Kačan • subota, 15.05.2021.

U subotu su odigrana tri susreta Premier lige, a tek je jedan imao rezultatsku važnost u smislu borbe za europska mjesta. West Ham je kiksao u gostima kod Brightona te je na pet bodova od Lige prvaka...

Nogometaši West Hama ipak su do kraja uprskali svoje šanse za plasman u Ligu prvaka. Čekićari su na gostovanju kod Brightona odigrali tek 1:1 te su dva kola prije kraja lige na pet bodova od četvrtog Chelseaja i samo ih teorija vodi među četiri.

Može West Ham biti zadovoljan i bodom jer su mreže mirovale do 84. minute kad je Danny Welbeck doveo domaćina u vodstvo sjajnom završnicom na asistenciju Paua, ali je ipak izjednačio Benrahma tri minute kasnije za podjelu bodova.

Druga dva ranija susreta nisu ponudila rezultatsku dramatiku niti su bila važna za neku borbu. Leeds je upisao drugu pobjedu u nizu i potvrdio je dobru formu u gostima kod Burnleyja s visokih 4:0. Zabijali su Klich, Harrison te dva puta Rodrigo.

Southampton je također upisao drugu pobjedu u nizu te je skočio na 13. mjesto, a s 3:1 je svladao Fulham koji je već ranije matematički ispad+o iz lige. Che Adams je načeo mrežu gostiju, Nathan Tella nastavio u drugom dijelu, a smanjio je Fabio Carvalho. Da ne dođe do nepredviđenih komplikacija pobrinuo se Theo Walcott u 82. minuti za 3:1.