Genoa i Sampdoria sezonu završile pobjedom

Matej Kačan • subota, 22.05.2021.

U subotu su odigrana prva tri susreta 38. kola Serie A, a odigrani su mahom između ekipa u sredini tablice koje znaju svoj plasman. Pobjede su za kraj ostvarile Genoa i Sampdoria...

Hrvatski nogometaši u Genoi ipak su završili sezonu pobjedom. Marko Pjaca je krenuo u prvih 11, dok je Milan Badelj ostao na klupi u minimalnoj pobjedi svoje ekipe nad Cagliarijem koji je sezonu zaključio porazom koji ne znači ništa jer je ostanak osiguran ranije.

Cagliari je već u petoj minuti pogodio vratnicu, dok je samo deset minuta kasnije pao i pobjednički pogodak. Eldor Šomurodov nastavio je svoju sjajnu formu te je u 15. minuti sjajnim lobom zaključio solo akciju i zabio za 1:0.

Ostalo je 1:0 do samog kraja, a Pjaca je kod pobjednika odigrao prvo poluvrijeme. 90 minuta je na vratima Sampdorije u 3:0 pobjedi odradio Karlo Letica koji je tako uspio zadržati praznu mrežu.

Sampdoria je na oproštaju Claudija Ranierija od klupe tog klupa slavila s 3:0 protiv Parme koja seli u Serie B, a zabijali su Quagliarella, Colley i Gabbiadini. U trećem susretu dana igrali su Crotone i Fiorentina, a budući član Serie B oprostio se bodom bez pogodaka.