Tenis

ATP Parma: Porazi Gasqueta i Struffa

Matej Kačan • četvrtak, 27.05.2021.

Odigrana su četiri meča u četvrtfinalu ATP turnira u Parmi, a u svim mečevima smo imali glatke pobjede iako je bilo nekoliko iznenađenja...

Najzvučniji susret četvrtfinala ATP turnira u Parmi definitivno je bio onaj između četvrtog i šestog nositelja turnira, Jan-Lennarda Struffa te Tommyja Paula. Iako je Struff po rankingu i nositeljstvu trebao biti favorit, kladionice su davale podjednake šanse.

Ubrzo se i pokazalo zašto ga nisu toliko cijenile, američki je tenisač za samo sat i 16 minuta deklasirao protivnika u dva seta te je sa 6:2 i 6:4 izborio polufinale. Tamo će igrati protiv svog sunarodnjaka Sebastiana Korde.

On je također u dva seta porazio osmog nositelja, 60. tenisača svijeta Yoshihita Nishioku. Japanac je u prvom setu dozvolio break, a u drugom čak tri te je sa 6:3 i 6:3 morao potpisati kapitulaciju.

U drugom polufinalu neće se naći Francuz Richard Gasquet koji nije pružio nikakav otpor Jaumeu Munaru. Španjolac je deklasirao petog nositelja s dvaput po 6:1 za samo 48 minuta tenisa. U polufinalu ga očekuje dvoboj protiv Talijana Marca Cecchinata.

Talijan je na domaćem terenu nadvisio Norberta Gombosa. Ni u ovom meču nije bilo drame, Slovak je morao potpisati poraz za samo sat i tri minute igre rezultatom 6:3 i 6:1.