Rayo ostvario veliku prednost nad Leganesom pred uzvrat

Matej Kačan • četvrtak, 03.06.2021.

Odigrana je i prva utakmica drugog polufinalnog para razigravanja za ulazak u La Ligu, a na domaćem je terenu Rayo Vallecano dočekao Leganes te ga je u posljednjih 20 minuta deklasirao...

Mirno je bilo pune 72 minute na susretu Raya i Leganesa u polufinalu razigravanja za popunu La Lige i činilo se da ćemo dobiti još jednu tipičnu, tvrdu utakmicu s malo pogodaka i prilika kad je ulog tako velik, ali je Rayo u posljednjih 20 minuta ipak deklasirao protivnika.

Prednost pred uzvrat iznosi 3:0, a ono što je zanimljivo jest činjenica da je Rayo tri gola zabio iz sedam udaraca i sve brojke upućuju na to da se preko sat vremena praktički igralo na obranu svog gola.

No, sve kao da je otvorio Alvaro Garcia u 73. minuti jer je samo tri minute kasnije Bebe fantastičnim slalomom i udarcem udvostručio prednost. Bebe je u nadoknadi imao još jednu priliku za majstoriju te je u četvrtoj minuti postavio 3:0.

Uzvrat je za tri dana kod Leganesa, dok u drugom polufinalu istu prednost od 3:0 ima Girona nad Almerijom.