HT Prva liga, 2. kolo, 23.07.2021, 20:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Ante Čuljak, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj
Mario Gavranović 49'
Dinamo

Dinamo i s pola gasa visoko slavio protiv Dragovoljca

Branimir Korać • petak, 23.07.2021.

Dinamo nije imao nikakvih problema protiv Hrvatskog dragovoljca u drugom kolu HT Prve lige. Slavio je s visokih 4:0 iako ostaje dojam da je konstantno igrao u drugoj brzini što je svejedno bilo previše za domaćina...

Nije bilo potrebe za nekim velikim angažmanom, Dinamo je jednostavno pokazao kako je i s pola snage prejak za Hrvatski dragovoljac koji ako ne pronađe pojačanja i to ne svega dva-tri igrača, vrlo brzo će se vratiti u rang niže.

Dinamo je potpuno dominirao susretom, slavio je 4:0, a u zraku je ostao dojam da bi Krznarova momčad utrpala toliko golova koliko bi joj trebalo da je bilo neke potrebe.

Samo u prvih 20-ask minuta, dok Dinamo nije stigao do prvog pogotka, igralo se ravnopravno. Dotad je obrana Dragovoljca odolijevala napadima Dinama, no bnakon prvog pogotka potpuno se otvorilo, gostima je pao teret s leđa i zaigrali su opuštenije.

Taj prvi pogodak stigao je u 19. minuti kada je Josip Šutalo ubacio s desne strane, lopta je na drugoj vratnici došla do sjajnog Lovre Majera koji je mirno pogodio za 1:0.

Majer je u 35. minuti uzvratio Šutalu za asistenciju, nabacio je s ruba kaznenog prostora, a zaboravljeni stoper Dinama iz blizine je glavom zabio za 2:0.

Do kraja pervog dijela dvije prilike nije realizirao Majer, jednu Menalo, a na drugoj strani jedinu Veljača.

U drugom poluvremenu Bulat je odličnom loptom pronašao Franjića koji bježi obrani i šalje loptu u sredinu za Gavranovića koji lijepo pronalazi prostor i zabija za 3:0.

Vrlo brzo stiže i četvrti gol, iskosa je pucao Ivanušec, a lopta dolazi do Majera koji je koljenom skreće u mrežu.

U nastavku je bilo još prilika, ali ne i pogodaka. Dinamo je zadržao prednost i visoko slavio.