Švedska tijesno svladala Portugal, pobjede Egipta i Norveške

Matej Kačan • srijeda, 28.07.2021.

Nakon pobjede Danske su odigrana još tri susreta muškog turnira u rukometu, a središnja utakmica svakako je bila vrlo uzbudljiva između Švedske i Portugala gdje su Šveđani na kraju slavili s 29:28...

Iako su ponudili jako dobar dojam i atraktivnu igru, rukometaši Portugala nakon tri kola rukometnog turnira su na 1-2 u skupini B. Nakon Egipta, Portugalce su svladali i Šveđani koji su na 3-0 i s Dancima su osigurali prolazak skupine.

Susret ove dvije ekipe bio je jako uzbudljiv i prepun promjena pa smo u prvom poluvremenu imali u nekoliko navrata vodstvo Portugala od po tri razlike, ali su se Šveđani vratili do 14:14 na poluvremenu.

U drugom dijelu je Palicka zaključao svoja vrata u posljednjih 15 minuta te su Šveđani na krilima te obrane i Ekberga u napadu otišli i na plus četiri (29:25), ali se Portugalci nisu predavali te su krenuli u povratak. No, on je stao tek na 29:28 kad je ponestalo vremena.

Ekberg je s devet golova predvodio pobjednike, dok je šest dodao Lagergren. Kod Portugala je trojac Soares-Gomes-Hernandez zabio po četiri.

Norvežani su u dosta izjednačenoj skupini A stigli do druge pobjede. Oni su s 27:23 svladali Argentinu koja je na omjeru 0-3, dok Norveška uz poraz od Španjolske broji dvije pobjede. Sagosen sa sedam te Jondal sa šest pogodaka vodili su Norvešku.

Drugu pobjedu upisali su i rukometaši Egipta koji su svladali Japan. Japanci se pokazuju kao dosta dobra ekipa, u prvom kolu dali su Danskoj 30 golova pa su od Švedske izgubili sa samo dva gola razlike, a ovdje su dosta brzo pali, ali su u završnici ublažili poraz.

Prednost Egipta išla je i do osam golova razlike, ali su Japanci serijom od tri gola u završnici smanjili na konačnih 33:29. El-Ahmar s osam te Omar sa sedam golova bili su najbolji kod pobjednika, dok je kod Japana Tokuda postigao osam.