Španjolke do važne pobjede protiv Brazila, Nizozemska prejaka za Angolu

Branimir Korać • četvrtak, 29.07.2021.

U ženskom rukometnom turniru Španjolska i Nizozemska upisali su pobjede. Španjolke su svladale Brazil, a Nizozemke su bile bolje od Angole...

Španjolke su upisale vrlo važnu pobjedu u susretu protiv snažnog Brazila s 27:23. U ovoj vrlo izjednačenoj i neizvjesnoj skupini, svaka pobjeda je jako bitna, a Španjolkama je ovo druga.

Svakoj reprezentaciji pripalo je po poluvrijeme, Brazilke su u prvom dijelu vodile 10:6, izgledale dobro, ali do odmora se Španjolska ipak vratila u potpunosti.

Odmah na startu drugog dijela Španjolska je napravila seriju 4:0, odvojila se i Brazil se nije uspio vratiti. Sredinom poluvremena smanjio je na 21:20, imao tri napada za poravnanje, no nije uspio i Španjolska je nakon obostranog šestominutnog posta došla do pogotka i prekinula niz.

Španjolsku su predvodile Silvia Navarro s 18 obrana i Nerea Pena sa sedam golova. Kod Brazila vratarke su potpuno podbacile sa šest obrana ukupno dok je Bruna de Paul upisala osam golova.

Nizozemska u skupini A nije imala nikakvih problema protiv skromne Angole. Angola se još držala u prvom dijelu dok joj je napad funkcionirao, ali u nastavku je Nizozemska stvorila visoku prednost i lako slavila s 37:28.

Sedam golova kod Nizozemske postigla je Bo van Wetering, šest golova dodala je Lois Abbingh, a po pet Kelly Dulfer i Angela Malestein. Kod Angole Isabel Guialo postigla je osam golova.