Danci sjajnom igrom u drugom dijelu preko Norvežana do polufinala

Matej Kačan • utorak, 03.08.2021.

Rukomemtaši Danske izborili su polufinale Olimpijskih igara. Branitelji naslova iz Rija svladali su Norvešku u četvrtfinalu sjajnim drugim poluvremenom...

Treći polufinalist olimpijskog rukometnog turnira postala je reprezentacija Danske, branitelj naslova iz Rija. Danci su u četvrtfinalu svladali Norvešku, i to sjajnim drugim poluvremenom nakon egala.

Držali su se Norvežani dobro u prvih 30 minuta te su dobrom obranom uspjeli ostati na 13:12. No, nije se to nastavilo u drugom poluvremenu jer su krenuli loše i nakon serije 6:2 Danci po ptvi put odlaze na pet pogodaka prednosti.

Na razlici od četiri ili pet golova je prošao veći dio drugog poluvremena, a u posljednjih deset minuta Norvežani su razbijena vojska pa razlika na trenutak ide i do maksimalnih sedam pogodaka. Ipak, semafor se zaustavio na 31:25 za Dance.

Dansku su po običaju vodili Hansen i Holm s po osam pogodaka, dok je jednako toliko kod Norvežana imao Sagosen koji je i isključen prije kraja susreta. Danska će u polufinalu na Španjolsku koja je preokretom svladala Šveđane.