Španjolci serijom u posljednjoj četvrtini slomili Amerikance

Matej Kačan • srijeda, 04.08.2021.

Prva reprezentacija polufinalist vaterpolo olimpijskog turnira je Španjolska. Furija je svoj niz nepobjedivosti nastavila protiv SAD-a u četvrtfinalu...

Vaterpolisti Španjolske plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara. Prvoplasirana momčad skupine u kojoj je bila i Hrvatska nastavila je svoj savršen niz i u četvrtfinalu, gdje su Španjolci bili bolji od SAD-a.

Kad se sve zbroji, Amerikanci ipak nisu na turniru pokazali dovoljno iako su ostavili dobar dojam, pogotovo nakon tri kola i dvije pobjede te tijesnog poraza od Italije. I ovdje su u prvom dijelu bili dobri i parirali su, ali su pali,

No, nakon 6:6 u prvom poluvremenu i tek jednog gola u trećoj dionici, Španjolci su u posljednjoj četvrtini odjurili. Alberto Munarriz postigao je gol za odvajanje na 8:6, a Luca Cupido za 8:7 pet minuta do kraja bio je posljednji pokušaj SAD-a.

Ostatak je pripao Španjolcima koji su odjurili na 10:7, a onda i s dva brza gola u posljednjoj minuti i na 12:8 pa se pobjeda čini uvjerljivijom od stanja u bazenu jer Amerikanci su većinu susreta držali egal.

Španjolska je jako dobro rasporedila golove i ovlasti u napadu pa su čak četvorica zabila po dva gola, a još četvorica po jedan. Kod SAD-a je Hannes Daube postigao tri.

Španjolci u polufinalu čekaju boljeg iz dvoboja Italije i Srbije i to će biti svakako vrlo velik i zvučan susret u polufinalu.