Grčka deklasirala Crnu Goru, čeka Hrvatsku ili Mađarsku

Matej Kačan • srijeda, 04.08.2021.

Vaterpolisti Grčke poslali su veliko upozorenje svom suparniku u polufinalu OI, bila to Hrvatska ili Mađarska. Grci su deklasirali Crnu Goru s 10:4...

Ako Hrvatska prođe Mađarsku u četvrtfinalu olimpijskog vaterpolo turnira, igrat će protiv Grčke. Grci su nakon grupne faze za suparnika imali Crnu Goru te su posao odradili jako autoritativno za sigurnih 10:4.

Nakon jako čvrstog susreta, pogotovo u prvom poluvremenu gdje nije bilo mnogo pogodaka, Grci su stalno bili u vodstvu. Nakon prve dionice to je bilo 1:0, a na poluvremenu 3:1 i činilo se da Crna Gora ima neku šansu u drugom dijelu.

No, Konstantinos Genidounias je s tri gola u trećoj dionici podigao rezultat na 6:2 prije četvrte i već je bilo jasno da Crnogorci s tako siromašnom igrom u napadu nemaju šanse. Tako je bilo i do kraja za konačnih 10:4.

Genidounias je postigao pola pogodaka svoje ekipe, točno pet, dok je pet suigrača pomoglo s po pogotkom. Dva gola kod Crne Gore koja je odigrala za zaborav je postigao Aleksandar Ivović. Grci su tako poslali veliko upozorenje Hrvatskoj ili Mađarskoj.