Srbi uvjerljivo preko Talijana za polufinale

Matej Kačan • srijeda, 04.08.2021.

Vaterpolisti Srbije postali su treći sudionik polufinala olimpijskog turnira. Srbija je sjajnim prvim poluvremenom deklasirala Italiju s 10:6...

Još se samo jedan sudionik polufinala vaterpolskog turnira čeka u Tokiju, a to će biti Hrvatska ili Mađarska. Prije tog dvoboja su svoj odigrali Italija i Srbija, a srbijanski su vaterpolisti uvjerljivo slavili i izborili megdan sa Španjolcima.

Sjajno je krenuo susret i u prvih dvije i pol minute već je palo pet pogodaka. Držali su se Talijani na 3:2, ali krajem prve i sredinom druge dionice protegla se serija od 4:0 Srbije koja je i odlučila susret i odvela Srbiju na 7:2, a onda i 9:3 na poluvremenu nakon čak dva pogotka Andrije Prlainovića u posljednjoj minuti druge četvrtine.

Susret je već tu bio riješen pa je Srbija malo usporila i čuvala snagu, ali je igra u obrani ostala na zavidnoj razini. Tako u trećoj, napadački siromašnoj četvrtini Talijani zabijaju tek jedan gol i to nije tempo kojim mogu zaprijetiti, a četvrtu su dobili s 2:1 za tek neznatno približavanje i konačnih 10:6.

Filip Filipović bio je prvo ime ekipe s tri gola dok su Prlainović, Dušan Mandić i Strahinja Rašović dodali po dva. Nicolas Presciutti je kod Italije postigao dva pogotka.