Amerikanke uzele broncu nakon golijade protiv Australije

Matej Kačan • četvrtak, 05.08.2021.

U fantastičnom susretu od čak sedam pogodaka, nogometšice SAD-a osvojile su bronačnu medalju na OI pobjedom protiv Australije koja se skoro vratila...

Ženski nogometni turnir na Olimpijskim igrama dobio je svoje prve osvajačice medalja, a to su nogometašice SAD-a koje su uzele broncu. U susretu za treće mjesto, SAD je svladao Australiju nakon iznimno efikasne utakmice.

Megan Rapinoe bila je junakinja SAD-a u prvih pola sata, otvorila je golijadu sa svoja dva pogotka, u osmoj i 21. minuti između kojih se uguralo i izjednačenje Kerr u 17. minuti. Ubojite Amerikanke vrlo su brzo stigle i do naizgled nedostižne prednosti.

Carli Lloyd zabila je golove u dva najbolja trenutka, krajem prvog dijela u nadoknadi, te početkom drugog, u 51. minuti i čini se da je susret riješen s 4:1. No, onda je krenuo pokušaj povratka Australije.

Prvo je Caitlin Foord u 54. odmah smanjila na 4:2, da bi treći gol koji bi unio potpunu paniku u redove SAD-a stigao prekasno. Tek u 90. minuti je na 4:3 smanjila Gielnik pa je za potpuni povratak nestalo vremena.

O zlatu na ženskom nogometnom turniru odlučit će Švedska i Danska u finalu.