Mađari u drugom dijelu slomili Španjolce za broncu

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 08.08.2021.

Brončano odličje na muškom vaterpolo turniru pripalo je hrvatskom krvniku, Mađarskoj. Mađari su u borbi za treće mjesto sjajnim drugim poluvremenom slomili Španjolsku...

Vaterpolisti Mađarske pobijedili su Španjolsku s 9:5 (3:3, 2:2, 1:0, 3:0) i tako osvojili brončano odličje na Olimpijskim igrama u Tokiju. Reprezentacija koja je u četvrtfinalu izbacila Hrvatsku, a potom izgubila polufinalni dvoboj od Grčke odlično je odigrala drugo poluvrijeme. U tom dijelu utakmice za broncu su ostavili Španjolce bez pogotka.

Dva gola za pobjednike postigao je Marton Vamos, a sedmorica igrača su postigla po jedan. Vratar Viktor Nagy je obranio osam od 13 udaraca. Španjolce je s dva pogotka predvodio Alberto Munarriz.

U utakmici za zlato igrat će Srbija i Grčka, a dvoboj započinje u 9:30 sati. Tom će utakmicom biti zaključena natjecanja na 32. Olimpijskim igrama u Tokiju.