Chelsea krenuo pobjedom uz Kovačićevu asistenciju, Villa nije ista bez Grealisha

Matej Kačan • subota, 14.08.2021.

Odigrano je još pet susreta prvog kola Premier lige u terminu u 16 sati u subotu, a uvjerljivim pobjedama krenuli su Chelsea uz asistenciju Kovačića, Everton preokretom te Watford protiv Aston Ville...

Nakon što su europsku sezonu započeli trofejem u Superkupu, nogometaši Chelseaja uspješno su zakoračili i u domaće prvenstvo. Chelsea je u londonskom dvoboju prvog kola sigurno svladao Crystal Palace, a dobru partiju uz asistenciju upisao je Mateo Kovačić.

Već u prvom dijelu Bluesi su riješili susret, Marcos Alonso predivnim pogotkom iz slobodnjaka u 27. te Christian Pulisic u 40. su donijeli već 2:0 na odmoru. Kovačić je u pogotku sudjelovao u 58. minuti kad je dodao Trevoru Chalobahu koji je ipak obavio veći dio posla fantastičnim pogotkom iz daljine.

Uspješno je u avanturu na klupi Evertona krenuo Rafa Benitez koji je sa svojom ekipom preokretom u prvom kolu svladao Southampton na svom stadionu. Poveli su Sveci u 22. preko Adama Armstronga, ali u drugom dijelu slijedi preokret.

Richarlison je nastavio svoju sjajnu formu s OI te je u 47. izjednačio već početkom drugog dijela, a preokret su donijeli Abdoulaye Doucoure u 76. te Dominic Calvert-Lewin u 81. minuti.

3:1 pobjedu upisao je i Watford koji je kod kuće svladao Aston Villu. Villa je definitivno navikla i očekivala više, ali bez prodanog Jacka Grealisha to nije ista ekipa. Tako je Watford preko Dennisa (10.), Sarra (42.) i Cucha u 67. minuti došao do 3:0, a tek je malo smanjio McGinn u 70. Sve je već bilo riješeno kad je Danny Ings samo uljepšao rezultat iz penala u sedmoj minuti nadoknade.

Preokret u posljednjih 20 minuta izveo je Brighton na gostovanju kod Burnleyja. Domaćin je krenuo jako i već u drugoj minuti je 1:0 pogotkom Jamesa Tarkowskog, a taj rezultat je na semaforu do 73. kad je izjednačio Neal Maupay. Samo pet minuta kasnije je Alexis Mac Allister kompletirao preokret.

Minimalnu pobjedu na startu upisao je Leicester koji je pogotkom starog lisca Jamieja Vardyja u 41. minuti nadvisio Wolverhampton kod kuće.