Hrvatska reprezentacija do 19 godina u finalu Europskog prvenstva

Branimir Korać • subota, 21.08.2021.

Mlada hrvatska rukometna reprezentacija do 19 godina izborila je prolaz u finale Europskog prvenstva. U polufinalu je svladala Sloveniju s 26:22...

U odličnoj atmosferi u Varaždinu, Hrvatska je izborila prolaz u finale Europskog prvenstva do 19 godina. Jako dobar nastup mladih reprezentativaca koji su sa Slovenijom na pripremama jednom remizirali i jednom izgubili, ali sada kada je bilo najbitnije upisali su pobjedu.

U prvim minutama bilo je malo nervoze, Hrvatska je tu u dva napada upisala tehničke pogreške, Šalić je zaradio dvije minute već nakon 70 sekundi igre, a Slovenija je povela s 2:1.

Međutim onda je Hrvatska krenula, povezala je pet golova i otišla na 6:2. Do poluvremena Slovenija je smanjila na gol zaostatka dobrom igrom Mitje Janca.

Na odmor se otišlo s vodstvom Hrvatske 10:9, Hrvatska je odmah stvorila razliku na početku drugog dijela i do kraja susreta Slovenija se nije spustila ispod minus dva.

David Jurišić u hrvatskim redovima zabio je sedam golova, a po šest su dodali Marin Lisac i Ivan Barbić.

Kod Slovenije Janc je postigao devet golova, a Andraž Makuc pet.

U finalu Hrvatsku očekuje Njemačka koja ju je svladala u nebitnom susretu u zadnjem kolu u skupini. Njemačka je u polufinalu svladala Španjolsku s 31:30.