Barcelona se zadovoljila bodom u Bilbau, poraz Alavesa i u drugom kolu

Mihaela Bradovski • subota, 21.08.2021.

Odigrana su četiri susreta drugog kola La Lige. U susretu dana Barcelona je osvojila bod u gostima kod Athletic Bilbaa...

Mallorca je odlično otvorila novu sezonu, a Alaves je s druge strane od početka zabetoniran za dno. U susretu drugog kola Mallorca je u gostima bila bolja s 1:0.

Od 66. minute domaćin je igrao bez isključenog Rubena Duartea, a igrača više Espanyol je iskoristio u 80. minuti golom Fera Nina za pobjedu.

Pobjednika nije bilo u dvoboju Espanyola i Villarreala, završilo je bez pogodaka iako su domaćini mislili u jednom trenutku kako su došli do pogotka. Bilo je to u sudačkoj nadoknadi, Wu Lei je zatresao mrežu Espanyola, ali igrao je rukom prije toga.

Dugo je Granada imala vodstvo protiv Valencije, ali nije izdržala. U završnici susreta Valencia je ipak stigla do željenog boda.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Kolumbijca Luisa Suareza i sve do 88. minute imao je prednost, a onda Carlos Soler zabija za 1:1.

Teško gostovanje za Barcelonu na kojem se zadovoljila remijem 1:1. U Bilbau se ne dolazi lako do bodova i u Barci mogu biti zadovoljni s obzirom na sve što se događalo.

U prvom poluvremenu ostala je bez ozlijeđenog Gerarda Piquea pa onda odmah na startu drugog dijela ušla u minus golom Iniga Martineza.

Ipak napadi su se isplatili i Memphis Depay poravnao je na 1:1 15 minuta prije kraja. U sudačkoj nadoknadi Barca je ostala bez isključenog Erica Garcije, no ostalo je 1:1.