Pašalićeva asistencija u sudačkoj nadoknadi za sva tri boda Atalante u Torinu

Branimir Korać • nedjelja, 22.08.2021.

Odigrana su i druga dva susreta prvog kola Serie A, a gosti su odnijeli svih šest bodova. Za tri boda Atalante zasluge ima i Mario Pašalić...

Empoli se vratio u Serie A domaćim susretom protiv Lazija u kojem je upisao poraz 3:1. Stvorio je dosta prilika, ali Lazio je svoje bolje koristio i upisao pobjedu.

Sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu kada je domaćin rano poveo, ali Lazio je imao spreman ekspresan odgovor.

Već u četvrtoj minuti debitant u Serie A Filippo Bandinelli zabija za 1:0 i vodstvo Empolija, ali kratko je trajalo zadovoljstvo, već dvije minute kasnije Sergej Milinković-Savić izjednačio je na 1:1.

Do kraja prvog dijela Lazio je još dva puta pogađao mrežu domaćina i to Manuel Lazzari i Ciro Immobile za konačnih 3:1.

Atalanta je odnijela pobjedu s gostovanja kod Torina s 2:1, a do nje je došla jako teško protiv vrlo dobrog protivnika koji je ima bod u džepu sve do 93. minute.

Jurićeva momčad stvorila je dosta prilika, ali nije ih iskoristila i na kraju je stigla kazna.

Povela je Atalanta već u šestoj minuti golom Luisa Muriela i imala prednost sve do 79. minute kada Andrea Belotti poravnava. Kada şe već činilo da će susret završiti remijem, Mario Pašalić dobio je loptu u 16 metara, uočio samog Roberta Piccolija, proigrao ga, a on je iz blizine pogodio mrežu..

U Jurićevoj momčadi Marko Pjaca igrao je do 74. minute. Kod gostiju Mario Pašalić odradio je cijelu utakmicu.