Njemačka još jednom prejaka, mladi rukometaši drugi u Europi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.08.2021.

Mlada hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela osvojiti titulu europskog prvaka. Njemačka je ipak bila prejaka te je u finalu visoko slavila s 34:20...

Hrvatska rukometna reprezentacija do 19 godina upisala je poraz u finalu Europskog prvenstva. Nastup je završila s dva poraza i to oba protiv Njemačke koja je jedina neporažena završila s nastupom na Euru.

Sve do završnice prvog poluvremena još je to bio neizvjestan dvoboj, ali onda su stvari krenule nizbrdo. Njemačka se odvojila na plus pet na odmoru, a onda je u drugom dijelu Hrvatska srljala, dosta griješila, a Njemačka je sve to znala kazniti.

Prilika za treće kadetsko zlato je propala, ali saznanje da Hrvatska ima veliki potencijal i svijetlu budućnost je ono što je najvažnije.

Njemačka je u grupnoj fazi svladala Hrvatsku u neizvjesnijem dvoboju s 26:23, no ovdje je već na odmoru bilo 19:14, a onda je već za deset minuta igre u drugom dijelu pobjegla na dvoznamenkastu razliku i povratka nije bilo.

Vrlo dobru utakmicu u njemačkim redovima odigrali su strijelci po šest golova Tim Freihöfer i Renars Uscins dok je pet golova dodao Nico Schöttle.

Kod Hrvatske četiri gola postigao je David Jurišić i on je bio najefikasniji igrač u domaćim redovima.