Cagliari
Cagliari 2:2 Spezia

Cagliari uz dva gola Pedra izborio bod protiv Erlićeve Spezije

Matej Kačan • ponedjeljak, 23.08.2021.

Pretposljednji susret prvog kola Serie A odigrali su Cagliari i Spezia, a domaćin je izborio bod usprkos činjenici da je Erlićeva Spezia nakon sat vremena igre imala prednost od 2:0...

Iako su do 62. minute imali ugodnih 2:0 u gostima i kontrolu utakmice, hrvatski stoper Martin Erlić i njegova Spezia nisu stigli do prve pobjede u novoj sezoni Serie A već u prvom kolu.

Domaćin Cagliari s brza dva gola je sve nadoknadio, izjednačio i izborio remi, a središnja figura domaće momčadi bio je Joao Pedro. Brazilac je nastavio sjajnu formu iz prošle sezone kad je bio najveći razlog za dobar završetak sezone Cagliarija i izboren ostanak.

Pedro je i ovaj put morao povući svoju ekipu nakon što je u sedmoj minuti Emmanuel Gyasi jako snažnim i preciznim niskim udarcem u sedmoj minuti postavio 1:0 za Speziju, a u 58. je vodstvo udvostručeno.

Simone Bastoni pretvorio je dodavanje Kelvina Amiana u pogodak, a suigraču priuštio prvu asistenciju u sezoni. No, nedugo zatim na scenu stupa Pedro koji je prvo u 62. smanjio, dok je četiri minute nakon i izjednačio.

Jeroen Zeot bio je pregrub u svojih 16 metara te je sudac pokazao na bijelu točku, a Brazilac je bio precizan za konačnih 2:2 jer se u posljednje 24 minute stanje nije mijenjalo.

Zabila je Spezia preko Samuela Mraza u 77. minuti, ali je odmah signalizirano zaleđe pa na kraju ostaje po bod svakome. Taj ih remi smješta u društvo Udinesea i Juventusa koji su također završili bez pobjednika.

Erlić je odigrao svih 90 minuta za goste, dok je kod Cagliarija Marko Rog već otprije dugo van stroja zbog teške ozljede koljena.