HT Prva liga, 7. kolo, 27.08.2021, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas, Kristijan Novosel
Benedik Mioč 85'
Hrvatski dragovoljac

Slaven Belupo u dubokoj krizi, prvi bodovi za Hrvatski dragovoljac

Branimir Korać • petak, 27.08.2021.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela poretka Slaven Belupo kod kuće je poražen od Hrvatskog dragovoljca s 1:0 čime je Dragovoljac došao do prvih bodova ove sezone...

Nova loša predstava Slaven Belupa koji se strahovito muči, teško dolazi do prilika i još teže do golova. U sedmom kolu ugostio je posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac i vjerovao kako tu može napraviti nešto više, ali kriza se samo produbila.

Dragovoljci su odradili solidnu utakmicu, borili su se koliko god su mogli i na kraju su nagrađeni. Vrhunski pogodak Benedika Mioča, njegov prvijenac i to za pobjedu 1:0.

U prvom dijelu igralo se borbeno i s dosta trke, ali uz malo prilika. Nekoliko pokušaja s vanjskih pozicija, nepreciznih na obje strane i na odmoru pogodaka nije bilo. Najbliže golu bili su Zvonarek i Brković kod Slavena te Viduka kod gostiju.

U drugom poluvremenu nastavilo se u sličnom ritmu, domaćin je uglavnom tražio Krstanovića koji nije imao svoj dan, a s druge strane Mioč udarcima izvana nekako je najviše prijetio.

Jedan mu se tako isplatio u 85. minuti, dobio je loptu na 20 metara, lijepo se namjestio i ljevicom opalio u gornji suprotni kut za vodstvo i u konačnici pobjedu.

Posao domaćina bio je dodatno otežan nakon što je nemanja Glavčić nepotrebno zaradio drugi žuti karton nakon prekršaja na sredini terena.

Odigrali su gosti do kraja dobro i koncentrirano te su zatvorili prilaze svom golu.