Premier liga, 3. kolo, 28.08.2021, 18:30 h
Liverpool 1:1 Chelsea
Chelsea

Chelsea obranio bod s desetoricom, Kovačić propustio šansu za pobjedu

Matej Kačan • subota, 28.08.2021.

Središnji susret trećeg kola Premier lige odigrao se na Anfieldu gdje su se susreli Liverpool i Chelsea. Premda su Redsi cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem više, Chelsea je uspio izvući remi...

Od junaka do tragičara priča je Reecea Jamesa na subotnjem susretu Liverpoola i Chelseaja, središnjem susretu trećeg kola Premier lige. James je prvo asistirao za vodstvo Chelseaja, da bi u nadoknadi prvog dijela naizgled obranio siguran gol, ali je na kraju ta reakcija dala penal Liverpoolu i ostavila Chelsea s desetoricom.

Ipak nije bio potpuni tragičar jer Chelsea je izdržao s desetoricom i uzeo vrlo važan bod, ali svakako su se Bluesi nadali većem plijenu nakon 22. minute. Tad je James izveo korner, a idealan ubačaj je snalažljivi Kai Havertz pretvorio u pogodak.

No, prijelomni trenuci susreta dogodili su se u sam smiraj prvog dijela i na kraju Chelsea nakon te nadoknade može biti zadovoljan bodom.

Igrala se prva minuta nadoknade kad je nakon kornera bilo mnogo gužve na crti Chelseaja. Domaći su pokušavali ugurati loptu u gol, ona preko crte nije htjela, ali je Reece James igrao rukom na crti.

Javio se VAR i nakon provjere je Anthony Taylor pokazao na bijelu točku, a Jamesu je pokazan put u svlačionicu. Kazneni udarac je u pogodak pretvorio Mohamed Salah, a Chelsea je osuđen da se u drugom dijelu brani s igračem manje.

U drugom je dijelu Liverpool potpuno pritisnuo goste, ali Tuchelova ekipa sjajno se branila i osim pokušaja Jote iz 52. i Hendersona iz 85. nema se što bitnije za izdvojiti.

S druge strane, zlatnu priliku za pobjedu gostiju propustio je Mateo Kovačić. On je u 85. odigrao sjajan dupli pas s Lukakuom koji ga je izbacio s lijeve strane, ali udarac s 14 metara po podu zaustavlja vratar.

Završilo je tako 1:1 pa obje ekipe nakon početne dvije pobjede upisuju po remi te su na sedam bodova izjednačeni na vrhu s West Hamom i Evertonom. Svrgnuti ih može samo Tottenham eventualnom pobjedom protiv Watforda.

Rapid - Ponos Austrije

U trećem kolu Europske lige, nogometaši Dinama će gostovati u Beču kod Rapida. Donosimo priču o najvećem austrijskom nogometnom...