Ozbiljno ugrožen rekord zagrebačkog mitinga na 200 metara u vlasništvu Allyson Felix

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 06.09.2021.

U utrci na 200 metara na 71. Boris Hanžeković memorijalu nastupit će dvije atletičarke koje su na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojile tri medalje.

Christine Mboma, trenutačno ponajveća svjetska sprinterska senzacija, bila je druga na 200 metara oborivši svjetski juniorski rekord, a Shericka Jackson je osvojila broncu na 100 metara i zlato na 4x100 metara. Jackson bi vjerojatno osvojila medalju i na 200 metara da u kvalifikacijama nije ležerno usporila pred ciljem i senzacionalno ispala.

U olimpijskom finalu, na 200 metara, nastupila je i druga dominikanska juniorska senzacija Beatrice Masilingi, koja je svega dva tjedna kasnije osvojila srebro na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Nairobiju, iza Mbome.

Sve one lovit će 14. rujna na stadionu Mladosti rekord mitinga koji s 22.35 od 2012. godine drži Allyson Felix.

S obzirom na najbolje ovosezonske rezultate Mbome (21.81), Jackson (21.82) i Masilingi (22.18) – a sve tri briljirale su i u petak na mitingu Dijamantne lige u Bruxellesu – rekord najtrofejnije atletičarke svih vremena otići će vjerojano u povijest. Pri čemu bi Mboma mogla srušiti i vlastiti svjetski juniorski rekord.