Kalinić s dva gola odlično iskoristio priliku, Juventus do prve pobjede, Milan prati Inter

Branimir Korać • srijeda, 22.09.2021.

Odigrana su još četiri susreta petog kola Serie A. Nikola Kalinić bio je dvostruki strijelac, Igor Tudor uzeo je bod, a Ante Rebić s Milanom je proslavio pobjedu...

Nakon što je u debiju slavio protiv Rome, Igor Tudor s Veronom odnio je bod s gostovanja kod Salernitane. Mogao je i više, Verona je nakon pola sata igre vodila 2:0, ali domaćin se uspio vratiti u igru.

Goste je u vodstvo doveo dvostruki strijelac, dolaskom Tudora probuđeni Nikola Kalinić koji je slao loptu u mrežu u sedmoj i 29. minuti.

Ipak, u završnici prvog dijela Cedric Gondo smanjio je na 2:1, a konačnih 2:2 postavio je Mamadou Coulibaly. Kalinić je igrao do 56. minute kada ga je zamijenio Giovanni Simeone.

Juventus je napokon stigao do prve ovosezonske pobjede. U gostima kod Spezije slavio je preokretom 3:2 i tako napokon došao do sva tri boda.

Poveo je sredinom prvog dijela golom Moisea Keana, ali Spezia je uspjela doći do preokreta i golovima Emmanuela Gyasija i Janisa Antistea povela je 2:1. Ipak u drugom dijelu Juventus se izvlači i golovima Federica Chiese i Matthijsa de Ligta odlazi do pobjede.

Remi kod Lazija očito nije bio znak za buđenje Cagliarija. U petom kolu upisao je domaći poraz protiv Empolija ponovno uz skromnu igru.

Gosti su slavili 2:0, a strijelci su bili Federico Di Francesco i Leo Štulac, a Cagliari ostaje uz Salernitanu jedina momčad bez pobjede.

Milan je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Venezije. Slavio je 2:0 u susretu u kojem je bio puno bolji, ali gosti su se dugo dobro branili.

Ipak, u 68. minuti Brahim Diaz doveo je domaćina u vodstvo, a u 83. minuti Theo Hernandez postavio je konačnih 2:0.