Tenis

Dobar dan za nositeljice u Nur-Sultanu, ispala samo četvrtopostavljena Belgijka

Mihaela Bradovski • utorak, 28.09.2021.

Odrađeni su susreti prvog kola na turniru u Nur-Sultanu, a favoritkinje su uglavnom uspješno odradile posao. Jedna od rijetkih koja je podbacila je četvrta nositeljica Greetje Minnen...

Treća nositeljica turnira u Nur-Sultanu Kristina Mladenović trebala je tri seta za prolaz u drugo kolo protiv domaće igračice s pozivnicom Annom Danilinom. Očekivao se lakši posao za Mladenović, međutim za pobjedu je trebala skoro tri sata. U trećem setu imala je dvostruki break da bi nakon toga ipak pala i Danilina se vratila na 4:4, ali nije uspjela napraviti potpuni preokret.

Tri seta trebala je i Rebecca Peterson protiv Stefanie Voegele. Obje su imale dosta problema na servisu i nudile puno break prilika, a iz takvog meča kao pobjednica je izašla Peterson.

Neizvjesnosti nije nedostajalo niti u dvoboju između Kaje Juvan i Greetje Minnen u kojem je Juvan na kraju slavila, ali nakon velike borbe u tri seta. Minnen je uzela prvi set i u drugom imala 5:2 u tie-breaku, ali Juvan je nanizala pet poena i osvojila set.

Bjeloruskinja Vera Lapko iznenadila je Njemicu Niemeier i svladala ju je u tri seta. Nakon što je Niemeier izborila treći set, vrlo brzo je izgubila servis i nije se uspjela vratiti.

Najmanje problema imala je prva nositeljica i najbolja kazahstanska igračica Julia Putinceva koja je ispustila samo tri gema protiv Ekaterine Gorgodze. Putinceva je za pobjedu trebala samo 70 minuta.

WTA Nur-Sultan, prvo kolo:
Kristina Mladenović (Francuska, 3) - Anna Danilina (Kazahstan, WC) 6:4, 6:7(5), 6:4
Clara Burel (Francuska, 8) - Mandy Minella (Luksemburg, SR) 5:2 predaja Minelle
Rebecca Peterson (Švedska, 6) - Stefanie Voegele (Švicarska) 7:5, 4:6, 6:3
Kaja Juvan (Slovenija) - Greetje Minnen (Belgija, 4) 2:6, 7:6(5), 6:4
Vera Lapko (Bjelorusija, SR) - Jule Niemeier (Njemačka) 7:5, 4:6, 6:4
Julia Putinceva (Kazahstan, 1) - Ekaterine Gorgodze (Gruzija) 6:1, 6:2
Jaqueline Adina Cristian (Rumunjska) - Natalia Vihljuanceva (Rusija, Q) 4:6, 7:5, 6:2
Anastasia Potapova (Rusija, WC) - Lesley Pattinama Kerkhove (Nizozemska) 7:5, 6:1
Zarina Dijas (Kazahstan) - Anastasia Zaharova (Rusija, Q) 7:6(6), 4:6, 7:5