Tenis

Serdarušić bez naslova u paru u Napoliju

subota, 09.10.2021.

Nakon ispadanja u prvom kolu Challengera u Napoliju u pojedinačnoj konkurenciji, Nino Serdaršić stigao je do finala u parovima gdje je ipak poražen od prvih nositelja...

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić ostao je bez naslova u paru na Challengeru u Napoliju. Serdarušić je ispao u prvom kolu pojedinačne konkurencije, ali je u paru stigao do posljednje prepreke.

Partner na ovom turniru bio mu je Mirza Bašić, a u finalu su bolji bili prvi nositelji, Dustin Brown i Andrea Vavassori, i to u dva seta.

Iako je meč trajao tek sat i 20 minuta, bio je dosta neizvjestan te su Serdarušić i Bašić pružili solidan otpor. Prvi set riješen je tek breakom za 6:5, a posljedično i 7:5 nakon što su Brown i Vavassori preokrenuli 4:2 Serdarušića i Bašića.

U drugom setu nije bilo izgubljenih servisa, a i tie-break bio je dosta izjednačen te su prvi nositelji do pobjede i naslova stigli tek sa 7:5 u trinaestoj igri.