Vrijednosnice Osijek porazom debitirale u ABA 2 ligi

Branimir Korać • utorak, 12.10.2021.

Turnirom u Zlatiboru započelo je natjecanje u ABA 2 ligi gdje Hrvatsku u ovoj sezoni predstavljaju Vrijednosnice Osijek. Osječani su krenuli susretom protiv SPARS-a koji su upisali pobjedu 82:74...

Jedan od kandidata za visok plasman svakako je SPARS, a Osječani ga nisu uspjeli iznenaditi. Vrijednosnice su 25 minuta igrale dobro, bile su ravnopravne favoritu, ali nisu izdržale u tom ritmu, loša završnica treće dionice odvela ih je u poraz.

I kraj prvog poluvremena doveo je do pada koncentracije i Osječani su mogli i na odmor odnijeti kvalitetniji rezultat. Minutu i pol prije poluvremena zaostatak Vrijednosnica bio je 38:36 da bi SPARS-i u kratko vrijeme napravili 7:0 i odvojili se.

Vrijednosnice su odlično krenule u drugo poluvrijeme i uspjele su poravnati na 52:52, tada slijedi minuta odmora nakon koje SPARS-i puno bolje reagiraju.

Do kraja treće dionice napravili su seriju 14:2, Vrijednosnice su jedine poene ubacile s linije slobodnih bacanja i susret je počeo ići u neželjenom smjeru za hrvatskog predstavnika.

Zadnju dionicu tricom otvara Lakić za najviših 69:54, a sve što su Osječani uspjeli je vratiti se na granicu dvoznamenkastog zaostatka.

Predvodili su ih Mladen Grušanović s 18 poena i Anyiarbany Makoi s 15 poena, osam skokova i šest asistencija.

Kod SPARS-a Arijan Lakić ubacio je 20 poena uz sedam skokova, a Mašan Vrbica 19 poena uz sedam asistencija i pet skokova.