Pedri dogovorio novi ugovor s Barcelonom uz ogromnu izlaznu klauzulu

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 14.10.2021.

Barcelonin tinejdžerska zvijezda Pedri (18) dogovorio je novi ugovor s Barcom do 2026. godine, uključujući otpusnu klauzulu od čak milijardu eura.

Pedri se brzo razvio u jednog od najboljih igrača Barce samo nešto više od godinu dana nakon što se pridružio klubu iz drugoligaša Las Palmasa za svega pet milijuna eura.

U svojoj je debitantskoj sezoni imao 53 nastupa, više nego bilo koji drugi igrač Barce, a pomogao je momčadi osvojiti Kup kralja. Pedri je tada odigrao važnu ulogu na putu Španjolske do polufinala Eura 2020., postavši najmlađi igrač svoje zemlje na velikom finalu te je izabran u UEFA-inu momčad turnira i proglašen najboljim mladim igračem.

Mladi je veznjak potom pomogao Španjolskoj da osvoji srebrnu medalju na Olimpijskim igrama, a sezonu je završio s čak 74 nastupa, više od bilo kojeg igrača u Europi.

Pedri će novi ugovor potpisati u petak s predsjednikom Joanom Laportom.