Juventus i Napoli do tijesnih pobjeda protiv Mourinha i Jurića

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 18.10.2021.

Zadnja dva nedjeljna dvoboja u Serie A donijela su pobjede za Juventus i Napoli. Juventus je bio bolji od Rome, a Napoli je svladao Torino...

Nogometaši Juventusa u susretu su osmog kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali Romu s 1:0 (1:0).

Jedini pogodak za četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu "zebri" postigao je Kean u 16. minuti.

Pred kraj prvog poluvremena vratar Juventusa Szczesny obranio je kazneni udarac Veretoutu nakon što je upravo Poljak prekršajem zaustavio Abrahama u svom kaznenom prostoru.

Juventus je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto s 14 bodova, koliko imaju i peti Lazio te šesta Atalanta, dok četvrta Roma ima bod više. Na vrhu je Napoli s maksimalna 24 boda, dva manje ima drugi Milan, dok je prvak Inter treći sa 17 bodova.

Nogometaši Napolija zadržali su stopostotni učinak u talijanskom prvenstvu i nakon ovog kola zahvaljujući minimalnoj 1:0 (0:0) domaćoj pobjedi protiv Torina, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Napoli je do pobjedničkog pogotka stigao pred sam kraj susreta, u 81. minuti kada je Osimhen uspio glavom iz gužve zatresti mrežu gostiju.

Josip Brekalo odigrao je čitav susret za Torino koji je 12. na ljestvici s osam bodova, dok Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za nastup.